کاندیدای ایمپلنت دندان

کاندیدای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان  پین های ظریفی از تیتانیوم هستند که بسیار با محیط دهان و دندان سازگار هستند . و هیچگونه حساسیتی برای لثه ها به وجود نمی آورد . این پین های بسیار نازک داخل استخوان فک قرار داده می شود . در واقع می توان گفت ایمپلنت نقش ریشه دندان را جهت نگهداری روکش های جایگزین تاج دندان را ایفا می کند .

کاندیدای ایمپلنت دندان

کاندیدای ایمپلنت دندان

کسانی که می توانند از ایمپلنت استفاده کنند باید دارای شرایط زیر باشند .

در زمان انتخاب این روش اندازه محکم بودن استخوان و زمان گذاشتن ایمپلنت دندان در نظر گرفته می شود. در برخی از افراد استخوان فک به حدی کوچک شده است که نمی توان در آن سوراخی برای قرار دادن این پین های کوچک به وجود آورد . در واقع استخوان فک این افراد باید به روش های منحصر به فردی  بازسازی شود تا میزان مناسب برای قرارگیری ایمپلنت ها ایجاد شود . سالم بودن لثه ها و موقعیت مناسب استخوان فک از مسائل مهمی می باشد که باید توسط دندانپزشک بررسی شود . به همین دلیل کسانی که فک آن ها به اندازه کافی رشد نکرده است و کسانی که از دخانیات استفاده می کنند کاندیدای مناسبی برای انجام ایمپلنت نیستند .

کسانی که سیگاری هستند به این دلیل که نیکوتین ترمیم طبیعی بافت ها را با مشکلاتی روبرو می کند و احتمال موفقیت ایمپلنت دندان را بیش از حد کم می کند واجد شرایط نیستند . کسانی که از الکل استفاده می کنند یا کسانی که مواد مخدر استفاده می کنند به همین خاطر   نمی توانند از ایمپلنت استفاده کنند . به اضافه بیمارانی که دارای فشار خون بالا ، دیابت و هموفیلی و کسانی که از داروهای ویژه ای استفاده می کنند به  دلیل اینکه شرایطی مناسبی از لحاظ دهان و دندان ندارند ممکن است ایمپلنت بشکند .

کسی که تعدادی از دندان های خود را ازدست داده اند و نمی خواهند  به دندان های کناری سالم خود آسیبی برسد می توانند ایمپلنت  دندان را انجام دهند  ، ایمپلنت بدون اینکه به دندان های کناری صدمه ای وارد کند یکی از بهترین روش هایی است که می توان از آن برای پر کردن جای خالی دندان استفاده کرد .

از این روش می توان برای کسانی که بیشتر به زیبایی ظاهری دندان های خود اهمیت می دهند با مهیا کردن شرایط مناسب  از این روش که روش درمانی ایده آلی می باشد استفاده کرد .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

 

 

پاسخ

15 + شانزده =