مراقبت های بعد از لمینت دندان

مراقبت های بعد از لمینت دندان

یکی از به روز ترین روش های ترمیمی و زیبایی لبخند لمینت دندان می باشد که طرفداران زیادی را از آن خود کرده است . بیشتر افراد  از این روش برای رفع فاصله های زیادی – تغییر رنگ – فرم – ترمیم مینای شکسته و در آخر برای یک لبخند زیبا استفاده می کنند . این روش هم مانند دیگر روش های دیگر نیاز به مراقبت هایی دارد که در این مقاله به اختصاربه آن ها می پردازیم .

مراقبت های بعد از لمینت دندان

مراقبت های بعد از لمینت دندان

مراقبت های بعد از لمینت دندان

  • بعد از انجام لمینت دندان ، امکان دارد که در زمان نوشیدن مایعات سرد و گرم دندان حساس شود و در مقابل تغییر ناگهانی دما فرد کمی احساس درد کند .  باید گفت که این مسئله گذرا می باشد و برطرف می شود .
  • نکات بهداشتی مانند مسواک زدن روزانه و مرتب باید رعایت شود .
  • بهتر است چای و قهوه در حد معمول مصرف شود چون استفاده از این نوشیدنی ها موجب می شود در گذر زمان رنگ لمنیت دندان تغییر کند . این متغیر شدن رنگ دندان ها رابطه مستقیمی با مصرف مواد غذایی دارد و در صورت اینکه بیمار خانم باشد در اثر استفاده از رژ لب لمینت های قسمت جلویی فک تغییر رنگ به صورت جزئی می دهند .
  • یکی از رفتاراتی که به لمینت دندان صدمه می زند قروچه می باشد که بعضی از افراد در بیداری به صورت کاملا ارادی و برخی از افراد در خواب به صورت غیر ارادی بدون اینکه متوجه شوند این کار را انجام می دهند .
  • میوه های سفت را به هیچ وجه گاز نزنید . از خرد کردن و شکستن آجیل با دندان های لمینت شده به جدا خودداری شود .
  • ضربه می تواند به لمینت دندان صدماتی وارد کند به همین خاطر اگر از لمینت مراقبت نشود امکان دارد لمینت دندان دچار لب پریدگی شود و در نهایت شکسته شود اما به هرحال جای نگرانی نیست چون می توان به راحتی آن را دوباره ترمیم کرد .
  • اگر فرد از دهانشویه استفاده می کند با پزشک خود باید مشاورات لازم انجام دهد زیرا بعضی از این شوینده ها بر روی این روکش سرامیکی تاثرات منفی می گذارد و باعث می شود رنگ آن تغییر کند .
  • استفاده از دخانیات و سیگار می تواند در گذر زمان باعث تغیر رنگ لمینت دندان شود .
  • اگر فرد بخواهد عمل جرم گیری را انجام دهد این کار محتاطانه برای وی انجام می شود . البته در بیشتر مواقع بعد از اجرای لمینت دندان تا مدت طولانی احتیاجی به جرم گیری نمی باشد .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

 

پاسخ

3 × 4 =