مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

به دلیل بالا رفتن سن ، مینای دندان باریک تر می شود و بدین منطور عاج دندان ها تیرگی به خود می گیرند . تغییر کردن رنگ دندان و بد رنگ شدن آن ها به عوامل بسیاری بستگی دارد . استفاده از بعضی از نوشیدنی هایی که کافئین دارند واستفاده کردن دخانیات یکی از دلایلی است که سبب بدرنگ شدن دندان ها می شود . گاهی اوقات برخی از افراد به صورت عادی و ژنتیکی از دندان های زرد و بد رنگ برخوردارند . زرد شدن و بد رنگی دندان ها موجب می شود که فرد از اعتماد به نفس پایینی برخوردار باشد و چهره فرد زیبایی و جذابیت مطلوبی نداشته باشد . به وسیله  بلیچینگ دندان ، دندان ها طرح لبخند به خود می گیرند و دندان های سفید و درخشانی را به فرد می بخشند . پس از بلیچینگ دندان ، دندان ها مراقبت هایی احتیاج دارد تا دوام و ماندگاری زیادی را داشته باشد و ترمیم آن در فاصله های زیادی انجام شود .

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

پس از بلیچینگ دندان چه مراقبت هایی باید انجام داد

  • در ساعات اولیه پس از بلیچینگ دندان می بایست لثه های خود را به وسیله آب گرم شسته شود و برای اینکه دندان ها ملتهب نشود باید لثه ها را ماساژ داد.
  • به مدت 2 روز پس از سفید کردن دندان نباید از خوراکی هایی که دارای رنگ دانه هستند استفاده کرد و اگرچه تماسی با دندان ها رخ داد می بایستی دندان ها را شستشو داد
  • برای اینکه بلیچینگ دندان دارای ماندگاری بسیاری باشد و دوام زیای داشته باشد می بایست مراقبت های پس از بلیچینگ دندان را انجام داد .
  • از کشیدن سیگار و استفاده از دخانیات پرهیز شود و یا مصرف آن ها را باید کاهش داد .
  • چای پر رنگ و قهوه و نوشابه های رنگی را باید به میزان کمی استفاده کرد .
  • می بایست بهداشت دهان و دندان رعایت شود .
  • ممکن است پس از بلیچنگ دندان به اندازه ای حساسیت دندان ها رخ دهد که پس از چندین روز بهتر می شود . می توان از خمیر دندان هایی که حساسیتی ایجاد نمی کنند استفاده کرد .
  • غذاهای سرد و اسیدی استفاده نشود .

دندان ها بعد از گذشت زمانی احتیاج به ترمیم دارند و فرد نباید بر این باور باشد که چون یک بار دندان های خود را بلیچنگ کرده دیگر نیازی به این کار ندارد اما به صورت کلی اگر مراقبت های بعد از بلیچنگ دندان رعایت شود تا مدت زیادی نیازی به بلیچینگ دندان مجدد نمی باشد .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

 

پاسخ

دو × چهار =