مراقبت های بعد از جرم گیری دندان

مراقبت های بعد از جرم گیری دندان

امروزه بسیاری از مردم برای این که دندان هایشان جرم می گیرد نمی توانند به راحتی صحبت کنند و یا لبخند بزنند چون این جرم موجب می شود دندان های آن ها به ظاهر خوب نباشد و به همین دلیل اعتماد به نفس این افراد کاهش پیدا کند . جرم هایی که روی دندان تجمع پیدا کرده اند می توانند در طول زمان لثه را تخریب کنند . این مسئله به تدریج روی می دهد و بیمار این متوجه این موضوع نمی شود که لثه تخریب شده است .  نواحی تهی که میان دندان ها به دلیل عقب نشینی لثه رخ می دهد نمی تواند خود را به خوبی به بیمار نشان دهد در واقع دور از چشم بیمار می ماند زمانی که بیمار برای جرم گیری دندان به دندانپزشک زیبایی مراجعه می کند بعد از جرم گیری به اشتباه به این باور می رسد که جرم گیری سبب شده است که لثه وی تخریب شده است و فاصله ای بین دندان های وی ایجاد شده است .

جرم گیری دندان در حوزه دندانپزشکی خدماتی بسیار مهم است و باید با دقت بسیاری انجام شود . اگر دندانپزشکی تجربه کافی را نداشته باشد می تواند  سبب شود  هنگام جرم گیری ، دندان صدمه ببیند . به همین علت می بایستی دندانپزشک مربوطه تمامی تجربیات کافی را داشته باشد . دکتر پژمان ارجمند دندانپزشک زیبایی خوب در تهران می تواند جرم گیری دندان را به بهترین شکل ممکن طوری که به دندان بیمار آسیبی وارد شود .

در حالی که پیش از جرم گیری تمامی این رویدادها پیش آمده بود اما بیمار متوجه این مسئله نشده بود . هنگامی که جرم گیری انجام می شود احتمال خونریزی وجود دارد و این مسئله نگران کننده ای نمی باشد اما بیمار ایم موضوع را بر این علت دانسته که لثه هایش دچار آسیب شده است . توصیه می شود حتما یک مرتبه در یک سال جرم گیری را انجام دهید . این موضوع را باور داشته باشید که با مسواک زدن شدت جرم کاهش پیدا می کند . اگر در زمان مسواک زدن فرد متوجه شود که از قسمت لثه هایش خونریزی رخ داده است به احتمال زیاد آن قسمت به خونریزی مبتلا شده است و بایستی به دندانپزشک زیبایی خود مراجعه فرمائید . مسواک زدن قسمتی که دچار خونریزی شده است را ادامه دهید زیرا قسمتی که خونریزی دارد با بیشتر مسواک زدن کاهش پیدا می کند .

مراقبت-های-بعد-از-جرم-گیری-دندان

مراقبت-های-بعد-از-جرم-گیری-دندان

در حالی که جرم دندان بسیاری فرد داشته باشد پس از جرم گیری دندان ها حساسیت زیادی به سرما و گرما پیدا می کند و این مسئله به تدریج برطرف می شود و برای این که این حساسیت ها به زودی برطرف شوند می توان به مدت یک ماه از خمیر دندان های مخصوص دندان های حساس استفاده کرد . پس از جرم گیری مکی بایستی از دهانشویه خوب استفاده کرد تا در بهتر شدن زخم هایی که به دلیل جرم باقی مانده است تاثیر بگذارد . استفاده کردن به تعداد دفعات بسیار دهانشویه کار مناسبی نیست و هفت روز پس از جرم گیری می توان دیگر دهانشویه استفاده نکرد . اصلا احتیاج نمی باشد بیمار آنتی بیوتیک قبل و بعد از جرم گیری را انجام دهد و در این باره می بایستی با دندانپزشک خود مشاوره لازم را انجام داد .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

پاسخ

بیست − سیزده =