مراحل ایمپلنت

انواع ایمپلنت

ایمپلنت دندان روشی می باشد که می توان از آن برای جایگزینی دندانی که از دست رفته است و یا برای اصلاح طرح لبخند از آن استفاده کرد و نیز به وسیله ایمپلنت دندان می توان از لبخندی زیبا برخوردار گردید . ایمپلنت هم مانند دیگر خدمات دندانپزشکی دارای انواع  و روش های مختلفی می باشد که در ادامه این مطلب به هر کدام از آن ها می پردازیم .

جهت ایمپلنت دندان می بایستی به یک دندانپزشک زیبایی با تجربه مراجعه کرد . دکتر پژمان ارجمند دندانپزشک ، فلوشیپ ایمپلنت ، مسترشیپ زیبایی در این زمینه تجربیات فراوانی را کسب کرده است و می تواند به عنوان یک دندانپزشک زیبایی در این زیمنه کمک شایانی به شما کند . شما می توانید با یک جلسه مشاوره از بهترین خدمات دندانپزشکی بهره بگیرید . جهت تعیین وقت می توانید با شماره های 22556267-22587503 تماس حاصل نمائید .

ایمپلنت دندان از جنس آلیاژ تیتانیوم می باشد و درون استخوان فک تحتانی و فک فوقانی به دلیل اینکه دندان طبیعی وجود ندارد جایگزاری می شود و به وسیله پروتز دندان فیکس می شود . همان طور که گفته شد ایمپلنت دندان از تیتانیوم تهیه می شود این تیتانیوم موجب می شود در برابر اکسیژن – اسید و خورده شدن استحکام بالایی داشته باشد .

تیتانیوم هیچگونه ضرری برای بدن ندارد و فرد دچار هیچگونه حساسیتی نمی شود و اجسام خارجی قادر به این نمی باشند که به وسیله آن بر بدن اثراتی بگذارند . ایمپلنت دندان موجب می شود استخوانی که باقی مانده است ثابت بماند و آن را نگه بدارد و موجب کم شدن سرعت تحلیلی آن می شود . بر همین اساس استخوان با بودن ایمپلنت یکسان می ماند و استخوان به صورت کامل یکنواخت باقی می ماند .ایمپلنت از دو بخش مهم و اساسی تشکیل شده است که به نام فیکسچر و اباتمنت می باشند .

در قدم نخست فیسکچر داخل استخوان فک قرار می گیرد و بعد مراحل قرار دادن روکش بر روی آن شروع می شود . پس از اینکه فیکسچر روی استخوان قرار گرفت پروتزی بر روی آن گذاشته می شود که قادر به این می باشد که هم متحرک و هم ثابت باشد .

 

مراحل ایمپلنت

مراحل ایمپلنت

برای اینکه بیمار مجوز این را داشته باشد که ایمپلنت دندان را انجام دهد می بایستی از لثه های سالم برخوردار باشد و استخوان لازم برای کاشت دندان را داشته باشد . ایمپلنت مانند دندان طبیعی نیاز به مراقبت هایی دارد و فرد نباید هیچگونه فشار زیادی به ایمپلنت خود وارد کند .

ایمپلنت بر طبق موقعیت – شکل و روش به کار بردن آن تقسیم می شود .

انواع ایپلمت دندان

  • ایمپلنت ساب پریواستیل

در ایمپلنت ساب پریو استیل داربست فلزی بر روی استخوان فک قرار می گیرد .

ایمپلنت ساب پریو استیل اصولاجز روش های یک مرحله ای ایمپلنت می باشد . این نوع ایمپلنت داخل بافت لثه بر روی استخوان فک فرد جایگزاری می شود . قسمت هایی از ایمپلنت دندان به نام پست از لثه حالت بیرون زدگی به خود می گیرد تا قسمت تاج را بتواند نگه دارد .

یکی از مزیت هایی که ایمپلنت ساب پریواستیل دارد این می باشد که قادر به این است که دندان مصنوعی کسانی که از ارتفاع استخوانی کمی برخوردارند به صورت ثابت و با استقامت بالایی نگه دارد .

  • ایمپلنت اندواستیل

در این روش ایمپلنت دندان داخل استخوان فک جایگزاری می شود و به صورت بسیار محکم متصل می شود . این نوع ایمپلنت دندان جز مراحل دو مرحله ای می باشد و نیز این نوع ایمپلنت توسط جراحی

به صورت مستقیم درون فک استخوان قرار داده می شود . ایمپلنت اندواستیل به تنهایی انواع مختلفی دارد که به رزوه دار – تیغه ای و پیچی هستند و به جای دندان مصنوعی کاربرد دارند .

ایمپلنت یک مرحله ای

در این نوع ایمپلنت یک قطعه همراه با طول مناسب به کار گرفته می شود که داخل فک استخوان قرار داده می شود و قسمتی از سر آن از لثه بیرون می زند پس از گذراندن دوره جوش خوردن و بهبودی تاج و اباتمنت بر روی ایمپلنت دندان قرار می گیرد و دیگر به جراحی مجدد احتیاجی نیست و نیز در ایمپلنت یک مرحله ای می توان یک ایمپلنت با دو قطعه به کار برد به طوریکه اباتمنت و ایمپلنت در جراحی نخست اتصال پیدا می کنند اما در این بخش می بایستی دقت بسیاری  جهت  جوش خوردن به کار برد چون ایمپلنت دندان در برابر نیروهایی که از داخل به آن وارد می شود به راحتی آسیب می بینند .

ایمپلنت دو مرحله ای

این نوع ایمپلنت دندان جز دسته ایمپلنت دندان معمولی می باشد . در زمان جراحی ، ایمپلنت را به شکلی که درون استخوان زیر لثه محکم شود درون استخوان فک قرار می دهند . برای اینکه امکان دارد فشار استخوان ها و دندان های مجاور رخ می دهد و به دلیل اینکه بتوان از اختلالات احتمالی جلوگیری کرد لثه را بخیه می زنند . پس از مرحله اول باید زمانی را جهت جوش خوردن ایمپلنت اختصاص داد پس از آن برای متصل شدن اباتمنت و ترمیم سطح روی ایمپلنت دندان باز می شود .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

 

 

 

پاسخ

دو + سیزده =