لمینت دندان برای چه افرادی مناسب نیست

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب نیست

لمینت دندان در اصل برای دندان هایی که زیبایی خود را از دست داده اند استفاده می شود و در این جا باید گفت افرادی که دارای دندان های سالمی هستند نباید دندان های خود را لمینت کنند چون این کار موجب می شود صدمه به دندان های آن ها وارد شود .

لیمنت دندان برعکس باورهای مردم هر فردی نمی تواند استفاده کند . برای این که متوجه شوید که می توانید از  لمینت دندان استفاده کنید یا خیر بایستی به یک دندانپزشک زیبایی  با تجربه که مهارت و تخصص بسیاری در لمینت کردن دندان دارد مراجعه فرمائید . دکتر پژمان ار جمند دندانپزشک زیبایی تخصص ویژه ای در خدمات زیبایی دندان مخصوصا لمینت دندان دارد . می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید تا از مشاوره ایشان بهره کامل را ببرید .

همه اشخاص خواهان این هستند که یک لبخند بسیار زیبا داشته باشند اما بعضی از آن ها به دلیل دندان های بد فرم یا بد رنگ نمی توانند از لبخند خود در هر جایی استفاده کنند چون بد رنگ بودن دندان های آن ها موجب شده است اعتماد به نفسی کافی را نداشته باشند . لمینت دندان یا ونیر لایه ای می باشد که با رنگ دندان هیچ تفاوتی نمی کند و مواد سفید رنگی می باشد که جهت برطرف کردن شکل – رنگ و اندازه دندان ها یا رفع کردن فاصله میانی دندان ها و همچنین درمان دندان های شکسته روی دندان استفاده می شود .

لمینت-دندان-برای-چه-افرادی-مناسب-نیست

لمینت-دندان-برای-چه-افرادی-مناسب-نیست

لمینت دندان به دو دسته تقسیم می شود که جنس و نحوه ساخت و تهیه آن ها بسیار با هم تفاوت دارد .

لمینت سرامیکی : این نوع لمینت دارای استقامت بیشتری در برابر لمینت های کامپوزیتی می باشد و دوام رنگ آن ها بسیار بیشتر از کامپوزیت می باشد و شکل و فرم بهتری دارند .

لمینت کامپوزیتی : رنگ این نوع لمینت دارای ماندگاری کمتری می باشد اما برای بیمارانی که تمایل ندارند هزینه زیادی را متقبل شوند گزینه خوبی می باشد یکی از فوایدی که این نوع لمینت دارد این است که دندان به وسیله این نوع لیمنت تراش کمتری می خورد .

با هر دفعه ای که لمینت دندان انجام می شود یک لایه بسیار ظریفی از دندان تراشیده می شود و اگر به همین روش پیش رود و دندان هر بار اندازه ای تراش بخورد دوام دندان کمتر می شود و در طی زمان و به علت صدمه هایی که به وجود می آید امکام دارد دندان نیاز به پر کردن – عصب کشی و یا حتی کشیدن هم یدا کند .

دندانپزشکان بر این باورند که لمینت کردن دندان های سالم اثرات منفی روی آن ها می گذارد و امکان دارد احتیاج باشد که دندان پر شود و یا عصب کشی و یا در نهایت کشیده شود و  زمانی باید دندان را لمینت کرد که دندان ها دچار ساییدگی شده باشند – کج باشند – و یا منظم نباشند . در همچین مواقعی می بایست دندان ها را لمینت کرد . به طور معمول 80 درصد از اشخاصی که در رده سنی بین 17 الی 30 سال هستند به علت این که تمایل دارند دندان های خود را زیبا و سفید کنند از لمینت استفاده می کنند .

پاسخ

هشت − 1 =