لق شدن پایه ایمپلنت

لق شدن پایه ایمپلنت

احتمالا هر فردی متوجه این موضوع شده است که دندان های طبیعی خود کمی حرکت می کنند . چنانچه دندان ها سالم باشند اندازه کمی حرکت می کنند. این به این علت است که دندان ها با مواد کمی کشدار در جای خود ققرار گرفته اند که به عنوان رباط پریودنتال یا لیگامان پریودنتال شناخته می شوند . بیشتر از حدود یک صدم یک اینچ حرکت دندان ها ، علائمی از بیماری لثه محسوب می شود . اما ایمپلنت های دندانی به جای داشتن یک رباط پریودنتال باید به صورت مستقیم در استخوان ها محکم شوند که اجازه حرکت را به ایمپلنت های دندانی نمی دهد . اگر حرکت رخ دهد امکان دارد علائم از این باشد که  استخوان در نواحی ایمپلنت دارای نقص و عیبی می باشد . در این حالت مشکلی با تکان خوردن ایمپلنت موجود دارد . این امر موجب فشار بر استخوان می شود و امکان دارد با از بین بردن استخوان نواحی ایمپلنت به این عمل پاسخ دهد . اگر این کار با دندان های عادی خود انجام شود احتمال دارد بعضی از استخوان ها تحلیل روند اما استخوان های جدید رشد می کنند . زمانی که رباط پریودنتال حالت کشیدگی پیدا می کند موجب تحریک گسترش سلول های خاصی می شود که استخوان را تشکیل می دهند اما بدون رباط پریودنتال مراحل تحلیل استخوان می تواند بر رشد استخوان غالب باشد .

لق شدن پایه ایمپلنت

لق شدن پایه ایمپلنت

چه چیزی سبب لق شدن ایمپلنت دندان می شود

یکی از علل هایی که ایمپلنت امکان دارد حرکت کند این می باشد که روکش دندان احتمال دارد لق باشد . این یک مسئله بسیار پیچیده ای نیست . دندانپزشکان امکان دارد بتوان آن را بپیچند و سفت کنند یا شاید می بایست روکش که آن را به ایمپلنت اتصال پیدا می کند را عوض کنند . اگر ایمپلنت دندان جابه جا می شود امکان دارد اختلالی در تحلیل استخوان در نواحی ایمپلنت باشد که می تواند علائمی از این باشد که درمان ایمپلنت شکسته شود یا اینکه هرگز به طرز مناسب در استخوان جا داده نشده است .

اگر درمان ایمپلنت دندانی در حال شکست باشد که البته چنین چیزی بسیار غیر متداول می باشد اصولا در سال نخست رخ می دهد و بیشتر به علت موفق نبودن در جای گذاری ایمپلنت دندان می باشد یکی دیگر از علت هایی که استخوان امکان دارد در نواحی ایمپلنت پنهان شود به دلیل بیماری لثه است که هنگامی که ایمپلنت را تحت تاثیر قرار می دهد پری ایمپلنتایتیس می گویند . اگر به موقع تشخیص داده شود بهداشت دهان و آنتی بیوتیک امکان دارد بتواند از ایمپلنت مراقبت کند اما اگر دیر تشخیص داده شود امکان دارد دندانپزشک لازم بداند ایمپلنت برداشته شود ، و محل را درمان کند و بعد آن را جایگزین کند . مسلما تنها روشی که پزشک می تواند ایمپلنت را تشخیص دهد معاینه ایمپلنت می باشد و امکان دارد چندین تصویربرداری تجویز کند .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

 

 

پاسخ

دو × دو =