طول عمر کامپوزیت ونیر

طول عمر کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر همان طور که تمامی افراد می دانند یکی از بهترین و پر طرفدارترین روش هایی است که جهت اصلاح طرح لبخند انجام می شود . اما نکته مهمی که در ارتباط با کامپوزیت ونیر وجود دارد این است که تنها کسانی که دارای دندان هایی با بی نظمی بسیار کم هستند می توانند این روش را برای لبخندی زیبا استفاده کنند . امکان دارد که فرد مایل به انجام کامپوزیت ونیر باشد اما برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که ماندگاری و طول عمر کامپوزیت ونیر چه مدت زمانی می باشد؟

دکتر ارجمند با تمام دانشی که دارد می تواند کامپوزیت ونیر را به بهترین شکل انجام دهد . دکتر ارجمند با تمام مهارتی که دارد می تواند کامپوزیت ونیر را به شکلی انجام دهد که بیمار رضایت بسیاری را کسب کند و لبخندی زیبا را تجربه کند . همچنین شما عزیزان می توانید با شماره های 22556267-22587503 جهت وقت دهی و مشاوره تماس حاصل نمائید.

این سوال در بعضی اوقات مسئله نگران کننده ای برای شخص می باشد که علاقه خاصی به انجام لمینت دندان خود هستند در اغلب اوقات بین لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر افراد تردید دارند و نمی دانند که کدام یک را انتخاب کنند . در این مقاله سعی داریم که پاسخ سوال ها را به صورت کامل توضیح دهیم . تمامی افراد با پیدا کردن پاسخ خود به آسانی و بدون هیچگونه شکی می توانند روش مورد علاقه خود را جهت لمینت دندان انتخاب کنند .

کامپوزیت ونیر چه کاربردهایی دارد

  • برطرف کردن کجی دندان
  • جهت رفع کردن لکه های دندانی استفاده می شود
  • در دندان های صدمه دیده بسیار روش مطلوبی است
  • فاصله بین دندان ها را برطرف می کند .

چه عواملی بر طول عمر و ماندگاری کامپوزیت ونیر تاثیر گذار هستند

علل های بسیاری در طول عمر کامپوزیت ونیر تاثیر گذار هستند که تمامی علل های آن را در این مقاله شرح داده شده است . ولی مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر این مسئله در مرحله اول تجربه و مهارت دندانپزشک می باشد و بعد مراقبت های بعد از کاموزیت ونیر می باشد .

همانطور که گفته شد تجربه دندانپزشک مهم ترین علل تاثیر گذار در طول عمر کامپوزیت ونیر می باشد . به این شکل که اگرچه دندانپزشک شما از مواد نامرغوب و غیر استاندارد و با روش های غیر اصولی و با تجربه کم مواد کامپوزیت را روی دندان ها قرار دهد این عامل نه تنها موجب سریع تر خراب شدن لمینت ها می شود بلکه در حین استفاده از مواد غیر نامرغوب امکان دارد مینای دندان دچار صدمه حاد و جدی شود . این صدمه امکان دارد به اندازه ای حاد و زیاد باشد که فرد مجبور شود دندان های خود را بکشد .

پس به همین دلیل باید توجه داشت که می توان با یک انتخاب دقیق در رابطه با دندانپزشک زیبایی خود از دندان هایی زیبا برخوردار بود و در دراز مدت از این دندان های زیبا لذت برد .

طول عمر کامپوزیت ونیر

طول عمر کامپوزیت ونیر

چه مراقبت هایی پس از کامپوزیت ونیر نیاز می باشد

پس از انتخاب دندانپزشک زیبایی خود و انجام دادن اصلاح طرح لبخند اساسی ترین کار مراقبت های پس از آن می باشد که همه این مراقبت ها و نکات به وسیله دندانپزشک فرد ذکر می شود . مراقبت هایی همچون رعایت بهداشت دهان – استفاده از مسواک و نخ دندان به صورت منظم و مرتب و نیز خودداری از خوردن و استفاده بیش از حد چایی – قهوه – نوشیدنی ها و مواد غذایی که حاوی رنگ دانه هایی هستند . مراقبت های پس از کامپوزیت ونیر در نتیجه کامپوزیت ونیر بسیار تاثیر می گذارد  و موجب می شود که نتیجه قابل قبولی از آن بیمار شود .

 مراقبت های پس از کامپوزیت دندان

  • امکان دارد بعد از درمان در زمان خوردن یا نوشیدن مواد سرد و یا گرم فرد با مشکل روبرو شود که این امری بسیار عادی می باشد و بعد از گذراندن چند روز این مشکل رفع می شود .
  • به مدت چندین ساعت از خوراکی نباید استفاده کرد .
  • فرد باید سعی در این داشته باشد که در روز مسواک بزند .
  • خودداری از استفاده بیش از حد قهوه و چایی
  • خودداری از استعمال دخانیات و سیگار

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

پاسخ

16 + 7 =