سوالات متداول لمینت دندان

سوالات متداول لمینت دندان

بعضی از افراد با وجود دندان های سالم ، اما به دلیل نامرتبی خفیف و تغییر رنگ – دندان های خود را به حالت غیر طبیعی کامپوزیت کرده اند و یا امکان دارد دندان های آن ها دچار فاصله شده باشد این افراد برای اینکه از لبخندی زیبایی برخوردار گردند تصمیم می گیرند که لمینت دندان کنند .

سوالات متداول لمینت دندان

سوالات متداول لمینت دندان

لمینت از چه موادی متشکل شده است

لمینت دندان  از جنس پوسته نازکی متشکل شده است که روی دندان ها قرار دارد . این پوسته نازک از کامپوزیت می باشد که قرار گرفتن آن ها بر  روی دندان موجب می می شود دندان های منظم و درخشان به وجود آید .

نوع لمینت برای هر فردی چگونه انتخاب می شود

لمنیت هایی که از سرامیک تشکیل شده اند در لابراتور تهیه می شود و به همین خاطر برای هر دندانی بعد از تراشیدن مینا قالب تشکیل می شود در حالی که در بخش کامپوزیتی لمینت دندان به طور مستقیم و به وسیله دندانپزشک روی دندان ها قرار می گیرد . لمینت هایی که از جنس سرامیک هستند دارای استحکام بیشتری می باشند در حالی که کامپوزیت ها از لحاظ مقاوم بودن از اندازه کمی برخوردار هستند .لمینت ها از جهت رنگ دوام بیشتری دارند . این را هم می بایستی لحاظ کرد که لمینت های سرامیکی به سختی ترمیم می شوند اما این مزایا را کامپوزیت دارا نمی باشد .

لمینت چه اختلالی را از دندان برطرف می کند

وجود لمینت دندان موجب می شود دندان ها زیبا شوند . بخاطر اینکه دندان ها را از شکل بد رنگ بودن در بیاوریم و آن ها را مرتب کنیم و فواصل بین دندان ها را رفع کنیم می بایستی از لمینت استفاده کنیم . البته لازم به ذکر است که برای هر کدام از این مشکلات راه های دیگری هم وجود دارد که می توان به وسیله آن فرد درمان شود که این مسئله رابطه مستقیمی به ارزیابی و بررسی دندانپزشک دارد .

چه کسانی مناسب نیستند که از لمینت دندان استفاده کنند .

رعایت نکات بهداشتی فرد تاثیر بسزایی دارد به همین دلیل کسانی که نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند نباید دندان های خود را لمنیت دندان کنند و نیز کسانی که به عفونت لثه ای مبتلا هستند – دندان های آن ها در حد زیادی دچار پوسیدگی شده است – دندان های آن ها بیشتر از حد خود تخریب شده اند و دندان های آن ها بسیار کوتاه می باشد و مینای دندان آن ها از بین رفته است لمینت بر ای این نوع افراد مناسب نمی باشد .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

 

پاسخ

20 − چهار =