سوالات متداول ایمپلنت دندان

سوالات متداول ایمپلنت دندان

 • چه زمانی فرد نیاز به ایمپلنت پیدا می کند

در حالی که دندانی از بین رفته باشد یا به صورت مادرزادی دندانی وجود نداشته باشد یا اینکه دندانی به دلیل پوسیدگی شدید ، شکستگی یا بیماری لثه قابل نگهداری نمی باشد ایمپلنت دندان  روش جایگزین مناسبی خواهد بود .

سوالات متداول ایمپلنت دندان

سوالات متداول ایمپلنت دندان

 • کاشت ایمپلنت محدودیت سنی دارد

بعد از اینکه رشد فک و صورت تکمیل شد فرد می تواند به آسانی می تواند ایمپلنت دندان را انجام دهد . اصولا سن تکمیل رشد دقیقا با سن شناسنامه ای مطابقت ندارد اما به صورت متوسط با سن شناسنامه ای برای دختران 16 سالگی و پسران بعد از 18 سالگی می توان ایمپلنت انجام داد . حتی کسانی هم که مسن هستند می توانند ایمپلنت را انجام دهند .

 • برای انجام ایمپلنت احتیاجی به بیهوشی می باشد

معمولا کاشت ایمپلنت دندان در مطب و همراه با بی حسی موضعی انجام می شود و احتیاجی به بیهوشی نمی باشد .

 • ماندگاری ایمپلنت چگونه است

ایمپلنت درمانی می باشد که ماندگاری مادام العمر دارد . به طوریکه درمان به بهترین شکل توسط دندانپزشک انجام شود و بیمار مراقبت و نگهداری های لازم را انجام دهد ایمپلنت برای فرد ماندگاری زیادی دارد .

 • آیا امکان دارد ایمپلنت برای بدن مضر باشد

حساسیت و آلرژی به ایمپلنت بسیار کم اتفاق می افتد . گاها امکان دارد به دلیل تکنیکی یا ضعف استخوان ایمپلنت به استخوان متصل نشود که در این مواقع ایمپلنت جدید جایگزی می شود .

 • پس از کاشت ایمپلنت چه مواد غذایی می توان استفاده کرد .

با در نظر گرفتن جراحی و برشی که در لثه انجام می شود برای اینکه مشکلی ایجاد نشود باید غذاهای سرد و نرم مانند بستنی و سوپ سرد استفاده کرد .

 • پس از کاشت ایمپلنت در زمان لبخند زدن و صحبت کردن دندان ایمپلنت شده مشخص می شود

ایمپلنت همچون دندان های طبیعی دیگری به فک متصل می شوند و با استخوان فک یکسان می شوند و عملکرد آن مانند یک دندان طبیعی است .

 •   دوران بهبودی پس از کاشت ایمپلنت چگونه می باشد

دوره بهبودی برای تمامی افراد گوناگون می باشد . در بیشتر مواقع این دوره طولانی نمی باشد و ورم زیادی را به همراه ندارد . بعضی از این بیماران حتی به مسکن هم احتیاجی پیدا نمی کنند .

دکتر پژمان ارجمند دندانپزشک – فلوشیپ ایمپلنت – مسترشیپ زیبایی در خصوص کاشت ایمپلنت مهارت و تجربیات زیادی را زا آن خود کرده است . دکتر ارجمند می تواند با بهترین متد و تکنیک ها ایمپلنت را به بهترین شکل و نحو انجام می دهد . همچنین شما عزیزان می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 22556267-22587503 تماس حاصل نمائید .

 • امکان دارد فردی که به فلز حساسیت دارد به ایمپلنت هم حساسیت داشته باشد .

خیر فلز تیتانیوم هیچگونه حساسیتی ایجاد نمی کند حتی افرادی هم که به زیورآلات تیتانیومی حساسیت دارند به دلیل پوشش هایی است که روی سطح آن می باشد  

 • چه تعداد دندان را می توان با ایمپلنت جایگزین کرد

می توان یک یا چند دندان یا به صورت کلی تمامی دندان ها را با ایمپلنت جایگزین کرد . حتی نیازی نیست که برای تک تک دندان هایی که از دست رفته است از ایمپلنت استفاده کرد . دو ایمپلنت همچنین می تواند دندان مصنوعی پایین را حفظ کند . چهار ایمپلنت برای محافظت کردن یک دست دندان کامل و دائمی پایین و بالا کافی می باشد .

 • آیا در جراحی کاشت دندان فرد احساس درد می کند

بیشتر بیماران قادر به این هستند که کاشت دندان را تحمل کنند . ناراحتی بعد از جراحی اصولا با استفاده از داروهای ضد التهاب که تجویز نشده است همچون ایبوپروفن و مسکن های بدون نسخه برطرف می شود همچنین می توان با یخ این ناراحتی را کاهش داد .

 • امکان دارد بدن ایمپلنت را قبول نکند

بدن قادرنمی باشد که ایمپلنت را قبول نکند زیرا ایمپلنت هیچ سلول زنده یا ماده کدگذاری ژنتیکی ندارد . تیتانیومی که در ایمپلنت وجود دارد هیچگونه حساسیتی به وجود نمی آورد و در کمترین مواقع  حساسیت رخ می دهد . ولی اگر بیمار نکات بهداشتی شخصی را انجام ندهد یا نیروهای جویدن زود به ایمپلنت داخل شود امکان دارد که ایمپلنت به استخوان جوش نخورد . ایمپلنت در 97% مواقع با موفقیت همراه بوده است .

 •  ایمپلنت برای چه کسانی مناسب می باشد

هر کسی که تمایل داشته باشد که جایگزیی دندان را انجام دهد می تواند از ایمپلنت استفاده کند . کاشت دندان برای تمامی رده های سنی مناسب می باشد . البته باید رشد فک کامل صورت گرفته باشد . در بیشتر مواقع در ناحیه دندانی که از دست رفته می بایست استخوان به اندازه ی کافی برای نگه داشن ایمپلنت وجود داشته باشد . حتی اگر استخوان تحلیل رود می توان این اختلال را با پیوند استخوان برطرف کرد تا در قسمتی که دندان برای دراز مدت وجود نداشته و استخوان تحلیل رفته استخوان کافی جهت نگه داشتن ایمپلنت به وجود آید .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

 

 

پاسخ

چهار × دو =