روکش زیبایی

روکش زیبایی

برای اینکه فرد دندان های زیبا در هنگام لبخند داشته باشد احتیاج به دندان های سفید و براق دارد که متوازن و منظم باشند . اگر دندان دچار آسیب و یا صدمه ای شده باشد می توان آن را ترمیم کرد . به وسیله روکش زیبایی می توان فرم و شکل آن را به صورت صحیح بازسازی کند . روکش روی دندانی که قسمتی از آن به دلیل پوسیدگی یا هر دلیل دیگری از بین می روند و شکل و اندازه طبیعی دندان را نگه می دارد . روکش زیبایی دندان نه تنها موجب طرح لبخند می شود بلکه موجب می شود استحکام و مقاوت بیشتری پیدا کند .

 

 

روکش زیبایی

روکش زیبایی در واقع یک پوششی است که به شکل دندان می باشد که روی دندان قرار می گیرد و آن را در برابر آسیب ها و صدمات محافظت می کند . روکش دندان سبب می شود که شکل – اندازه – استقامت و شکل دندان بهبود پیدا کند . روکش ها روی سطح ایمپلنت یا دندان چسبانیده می شوند و به آسانی نمی توان آن ها را برداشت بدین منظور امکان آسیب رسیدن و یا خراب شدن آن ها بسیار کم است .  هنگامی که بخش زیادی از دندان پر شده باشد و دندان به اندازه ای نباشد که بتواند مواد پر کرده را نگه دارد احتیاج دارد تا روکش بر روی آن قرار بگیرد و ظاهر آن را حفظ و مواد پر کننده را همچنین نگه دارد.

روکش ها نیز به بریج دندان – ترمیم دندانی که از  قبل از این شکسته است و محافظت از دندان های عصب کشی شده کمک چشمگیری می کند و موجب می شود تا اختلالات های دندان برطرف شوند . البته روکش ها برای دندان هایی که صدمه جدی ندیده اند و البته برای زیبا کردن ظاهر دندان استفاده می شوند . روکش زیبایی نیز برای پوشاندن ایمپلنت دندان استفاده می شود و در بسیاری از مواقع دندان ها را سالم و مقاوم می کند .
انواع روکش های زیبایی دندان

  • لومینیرز
  • لمینت
  • لیتیوم
  • زیرکونیوم

این روکش ها شکل طبیعی دارند و دارای ماندگاری بسیار بالایی هستند . بیماران در حین استفاده از این روکش ها هیچگونه درد و ناراحتی را احساس نمی کنند .

چگونگی انجام روکش  دندان

روکش ها قاب یا فریم هایی می باشند که روی دندان قرار می گیرند روکش های زیبایی دندان که اکثرا بدین منظور استفاده می شود که ظرافت و زیبایی دندان ها را محافظت کند . علاوه بر زیبایی موجب استحکام و مقاومت دندان ها همچنین می شود . روکش ها ظاهری مشابه دندان دارند و بسیار طبیعی و همانند رنگ دندان ها می باشند.

روکش های دندانی براساس نوع و جنس آن ها بر دو دسته روکش های فلزی و روکش های غیر فلزی تقسیم  می شوند .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

 

 

پاسخ

4 × سه =