تفاوت لمینیت دندان با روکش دندان

تفاوت لمینیت دندان با روکش دندان

آیا می دانید لمینیت با روکش زیبایی دندان چه تفاوتهایی دارد؟ اگر دوست دارید با این تفاوت ها آشنا شوید می توانید با ما همراه باشید و مقاله زیر را مطالعه کنید.

تفاوت-لمینیت-و-روکش-دندان

تفاوت-لمینیت-و-روکش-دندان

تفاوت لمینیت دندان با روکش دندان چیست؟

لمینیت دندان در واقع برای ایجاد یکدستی و یکرنگی در دندان ها استفاده می شود و موجب اصلاح طرح لبخند می شود.

در حالی که روکش ها علاوه بر زیبایی بخشیدن به دندان ها بیشتر جنبه درمانی دارند و زمانی که دندان دچار آسیب یا شکستگی شده است با قرار دادن روکش بر روی دندان ها می توان مانع از آسیب بیشتر به دندان ها شد.

دکتر ارجمند دندانپزشک زیبایی در تهران – فلوشیپ ایمپلنت – مسترشیپ زیبایی با تجربیاتی که در اختیار دارد می تواند از بهترین روش ها که متناسب با شرایط بیمار باشد بهترین مشاوره در زمینه دندانپزشکی به بیماران بدهد و لبخندی زیبا را به بیمار خود ارائه دهد . همچنین شما عزیزان می توانید با شماره های 22556267-22587503 جهت وقت دهی و مشاوره تماس حاصل نمائید.

لمینیت دندان چیست؟

لمنیت ها (Laminate) برای زیبایی دندان ها و اصلاح طرح لبخند به کار می روند که در دو دسته لمینیت های کامپوزیتی و لمینیت های لابراتوری قرار گرفته می شوند.

لمینیت های کامپوزیتی در داخل مطب و توسط دندانپزشک زیبایی انجام می شود و معمولا در یک تا دو جلسه به اتمام می رسد. این نوع لمینت ها با مواد سفید دندانی داخل مطب چسبیده می شود و بسته به عادات غذایی و رعایت بهداشت دندان ها توسط بیمار ماندگاری دارد.

ولی در لمینیت های لابراتوری ابتدا یک تراش مختصری روی سطح دندان ها در مطب داده می شود سپس دندان ها توسط دندانپزشک زیبایی قالب گیری می شوند. سپس این قالب به لابراتور فرستاده می شود و در آنجا یک پوسته خیلی نازکی ساخته می شود. این پوسته نازک توسط دندانپزشک زیبایی روی دندان های بیمار چسبانده می شود. این نوع لمینیت ها چون در لابراتور و با حرارت بالا آماده می شوند عمدتا مقاوم تر هستند ولی در هر حال نیاز به مراقبت دارد.

روکش دندان چیست؟

روکش دندان (dental crown) یک کلاهک فلزی، سرامیکی یا ترکیبی از فلز و سرامیک است که توسط دندانپزشک زیبایی بر روی دندان ها قرار می گیرد. در واقع زمانی که قسمتی از دندان شکسته باشد از روکش بر روی دندان استفاده می شود تا هم مانع از تخریب کل دندان شود و باعث زیبایی دندان ها شود.

استفاده از نخ دندان در روکش ها

استفاده از نخ دندان در روکش ها بسته به نوع روکش ها متفاوت می باشد. در روکش های معمولی که به هم متصل نیستند و در واقع تک واحدی هستند با استفاده از نخ دندان های معمولی قابل تمیز کردن هستند.

ولی در صورتی که بین روکش و دندان ها پل وجود داشته باشد باید از نخ دندان های سوپرفلاس برای بین دندان ها استفاده کنند. این نخ دندان ها دارای یک سوزن هستند که امکان تمیز کردن بین دندان ها و روکش های دارای پل را ایجاد می کنند.

تعدادی از خدمات دکتر ارجمند دندانپزشک زیبایی در تهران به این شرح هستند:

ایمپلنت دندان

بلیچینگ دندان

کامپوزیت دندان

ارتودنسی دندان

پاسخ

چهار × 4 =