تفاوت لمینیت با کامپوزیت ونیر

تفاوت لمینیت با کامپوزیت ونیر

از تفاوت لمینیت و کامپوزیت ونیر چه می دانید؟

با ما همراه باشید تا با تفاوت لمینیت با کامپوزیت ونیر آشنا شوید.

کامپوزیت ونیر چیست؟

در طی 50 سال گذشته مواد ترمیمی مورد استفاده جهت پر کردن دندان های پوسیده پیشرفت کرده اند. کامپوزیت یا ترمیم های سفید ماده انتخابی جهت ایجاد لبخندی طبیعی تر برای شما هستند. کامپوزیت ها ترمیم هایی هستند که به گونه ای طراحی شدند تا با رنگ دندان های شما مطابقت داشته و همرنگ مینای دندان هستند. کامپوزیت ها بهترین انتخاب برای ترمیم حفراتی هستند که در معرض دید لبخند شما مانند دندان های جلویی یا روی خط لبخند هستند. دو ماده اصلی تشکیل دهنده کامپوزیت عبارتند از: رزین پلاستیکی و ذرات ریز فیلر از جنس شیشه. کامپوزیت ونیر به طور مستقیم روی دندان های شما متصل می شوند.

دکتر ارجمند دندانپزشک زیبایی – فلوشیپ ایمپلنت – مسترشیپ زیبایی با تجربیاتی که در اختیار دارد می تواند از بهترین روش ها که متناسب با شرایط بیمار باشد بهترین کامپوزیت ونیر را انجام دهد و لبخندی زیبا را به بیمار خود ارائه دهد . همچنین شما عزیزان می توانید با شماره های 22556267-22587503 جهت وقت دهی و مشاوره تماس حاصل نمائید.

چگونه با استفاد از کامپوزیت ونیر می توان شکستگی دندان ها را ترمیم کرد؟

در صورتی که دندان ها تخریب یا پوسیده شده باشند، ابتدا باید پوسیدگی ها و نواحی تخریب شده دندان ها توسط فرز دندانپزشکی برداشته شود و سطوح دندانی را کاملا تمیز کرد و سپس اقدام به ترمیم دندان های مورد نظر با کامپوزیت ونیر در محیطی بهداشتی و ایزوله کرد.

آیا پس از کامپوزیت ونیر نیاز به مراقبت می باشد؟

کامپوزیت ونیر هم مانند هر عمل زیبایی نیاز به مراقبت و نگه داری دارد. پس از انجام کامپوزیت می توان هر خواراکی خورد ولی بهتر است از خوردن خوراکی های سفت مانند بادام خودداری کنید تا باعث آسیب به کامپوزیت نشود.

از طرفی سعی کنید نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه را کمتر مصرف کنید تا باعث تغییر رنگ کامپوزیت نشود.

در چه زمانی دندانپزشک استفاده از کامپوزیت را توصیه نمی کند؟

اگر چه کامپوزیت ها برای مقاصد زیبایی انتخاب برتر هستند ولی اگر حفره پوسیدگی خیلی بزرگ بوده و یا بیشتر در معرض جویدن باشد دندانپزشک شما ممکن است انتخاب های درمانی دیگری را توصیه کند.

کامپوزیت ونیر درچه مواردی کاربرد دارد؟

همانطور که اشاره شد کامپوزیت ونیر برای بهبود ظاهر دندان های مشاهده در هنگام لبخند کاربرد دارد. کامپوزیت باعث اصلاح دندان های جلویی از لحاظ بهم ریختگی و تغییررنگ می شود.

تفاوت لمینیت با کامپوزیت ونیر

تفاوت لمینیت با کامپوزیت ونیر

طول عمر کامپوزیت های ونیر چقدر است؟

در این مورد نمی توان نظر قطعی داد زیرا بیشتر به رعایت بهداشت فردی بستگی دارد. در طول عمر ممکن است این کامپوزیت ها دچار شکستگی یا تغییر رنگ هم شوند و نیاز به ترمیم مجدد داشته باشند.

توصیه های کاربردی در رابطه با کامپوزیت ونیری :

  • کیفیت مواد سازنده کامپوزیتی اهمیت بالایی دارد.
  • مراقبت و نگه داری دقیق و جرمگیری و بروساژ آنها به طور متناوب انجام شود.

تفاوت لمینیت ها با کامپوزیت ونیر چیست؟

لمینیت ها از جنس سرامیک هستند و به این صورت است که دندان تراش خورده می شود، قالب گیری می شود و به لابراتور سفارش داده می شود و پس از چند روز آماده می شود.

کامپوزیت ونیر در واقع همان مواد پرکنندگی دندان ها هستند که در خواص برای کار زیبایی تغییر کرده اند. در یک جلسه توسط خود دندانپزشک فرم داده می شود و در همان جلسه کار به اتمام می رسد در نتیجه نیازی به ساخت قالب در لابراتور نیست. البته کامپوزیت ونیرها نسبت به لمینیت ها عمر کمتری دارند.

پاسخ

4 − 1 =