تفاوت لمینت با بلیچینگ

تفاوت لمینت با بلیچینگ  

بلیچینگ و لمینت هر دو به این منظور سفیدی دندان ها استفاده می شوند .  در عصر امروز اکثر افراد اعم از مردان و زنان متقاضی سفید کردن دندان های خود هستند . اما درباره روش های سفید کردن دندان اطلاعات مفیدی ندارند  . در ادامه این مطلب  بلیچینگ و لمینت را که هردو به منظور سفید کردن دندان استفاده می شوند مقایسه می کنیم و تفاوت آن ها را توضیح می دهیم .

تفاوت لمینت با بلیچینگ

تفاوت لمینت با بلیچینگ

لمینت

بعضی از مردم بر این باورند که فقط با لمینت می توان دندان ها را سفید کرد و به همین دلیل این روش بیشتر  در بین آن ها رواج پیدا کرده است . جنس لمینت ها از کامپوزیت و سرامیک می باشد که هر کدام از آن ها با یکدیگر  متفاوت می باشد. در نوع سرامیکی دندان ها را می تراشند و برای اینکه لمینت تهیه شود عمل قالب گیری از دندان ها صورت می گیرد و به لابراتور ارسال می شود و قالبی که تهیه شده است بر روی دندان قرار می گیرد . برای اینکه نامنظمی دندان ها را رفع کنند و رنگ دندان ها را تغییر دهند از لمینت سرامیکی استفاده می کنند و روش مناسبی برای این منظور می باشد  .

بلیچینگ

همان طور که قبلا هم گفته شده بود برای سفید کردن دندان به جز لمینت از بلیچنگ هم استفاده می کنند . بلیچینگ فرم و سایز دندان ها را تغییر نمی دهد و تنها فقط باعث تغییر رنگ دندان ها می شود .

در این روش نخست باید به عمل جرم گیری اقدام کرد و سپس پالیش دندان انجام شود. در روش بلیچینگ ماده منحصر به فردی برای سفید کردن دندان استفاده می شود و به اندازه کافی از این مواد بر روی دندان ها قرار می دهند .

نتیجه گیری درباره تفاوت بلیچینگ و لمینت دندان

در روش بلیچینگ ساختار دندان دچار هیچگونه تغییری نمی شود اما در روش لمینت ساختار دندان تغییر می کند و دندان ها تراش داده می شود . بلیچینگ فقط به منظور سفید کردن دندان مورد استفاده قرار می گیرد  .

توصیه می شود قبل از انجام این دو روش ابتدا با دندانپزشک خود مشاوره های لازم را انجام دهید چون وی براساس ساختار دندان و تقاضای شما بهتر می داند که کدام روش مناسب با دندان های شما می باشد .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

 

 

پاسخ

1 × دو =