تفاوت ایمپلنت با لمینت

تفاوت ایمپلنت با لمینت

بیشتر افراد از داشتن دندان هایی نامنظم و بدرنگ رنج می برند و همین امر سبب می شود اعتماد به نفس فرد کم شود . اما می توان با روش های زیبایی دندان مانند ایمپلنت دندان و لمینت دندان  این مشکل و اختلال را برطرف کرد .

تفاوت ایمپلنت با لمینت

تفاوت ایمپلنت با لمینت

لمینت

لمینت دندان یا ونیر از مواد همرنگ دندان یا مواد سفید کننده هالیوودی است که جهت اصلاح فرم ، شکل ، رنگ  و طول دندان ها یا برطرف کردن فاصله بین دندان ها و درمان دندان های شکسته روی دندان قرار داده می شود .

لمینت دندان براساس نوع و جنس به دو دسته لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی تقسیم می شوند .

لمینت با ایمپلنت چه تفاوتی با هم دارند

بیشتر افراد لمینت را با ایمپلنت دندان اشتباه می گیرند در حالی که این دو به صورت خیلی کامل از یکدیگر جدا هستند و باهم تفاوت دارند و کاربردهای جدا گانه ای دارند . ایمپلنت دندان روشی است  که به جای دندان هایی که از بین رفته اند  استفاده می شود.

لمینت دندان چه کاربردهایی دارد

  •  زیبایی بی نظیری را به وجود می آورد و این زیبایی کاملا طبیعی و عادی می باشد .
  • رنگ پذیری ندارد .
  • استقامت بالایی دارد .
  • هیچ نیازی به بی حسی ندارد
  • به دو جلسه درمان احتیاج است .

لمینت دندان ماندگاری بالایی دارد و به دلیل اینکه تراش بسیار کمی دارند موجب می شود لب پریدگی و کنده شدن رخ ندهد و اگر دچار شکستگی و لب پریدگی شود به راحتی می توان آن را ترمیم کرد .

برخی افراد نگران این  مسئله هستند که اگر لمینت دندان بشکند می توان آن را تعویض کرد یا خیر ؟ در جواب به این سوال باید گفت که اگر لمینت دندان بشکند می توان آن را عوض کرد و مشکلی رخ نمی دهد.

هزینه لمینت دندان امروزه بستگی زیادی به مواد اولیه آن دارو دارد و اینکه کیفیت آن هم در مبحث هزینه کم دخیل نمی باشد . لمینت دندان کامپوزیتی ثبات رنگ کمی دارد و کیفیت آن در مقایسه با مدل سرامیکی اندکی پایین می باشد . به همین دلیل در هزینه نهایی مدل کامپوزیتی نسبت به مدل سرامیکی دارای قیمت کمتری می باشد .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

 

 

پاسخ

یک × 1 =