بلیچینگ

بلیچینگ

سفید کردن دندان ها یا بلیچینگ درمانی می باشد که در آن بد رنگی ها و رنگدانه هایی که در طول زمان موجب تغییر رنگ دندن ها می شود و حتی برخی از بدرنگی های ژنتیکی را رفع می کند و دندان ها را سفید و زیبا می کند .

بلیچینگ

بلیچینگ

در این روش به وسیله مواد مخصوص از لثه ها مراقبت می شود و بعد مواد سفید کننده با غلظت بیشتر بر روی دندان ها قرار داده می شود .  ماده موثر برخی از این مواد به صورت شیمیایی فعال می شود برخی با نور و برخی با گرما ، و  تفاوت چندانی با همدیگر ندارند .

با بلیچینگ چه میزان دندان ها سفید تر می شود

این سوالی می باشد که هیچ فردی نتوانسته در رابطه با آن تا اکنون پاسخی دهد  امکان دارد از یک درجه تا چندین درجه تغییر کند و بستگی به جنس دندان ها و نوع رنگدانه ها رسوب کرده بین دندان ها دارد و باهم بسیار تفاوت دارد .

ماندگاری بلیچینگ

این مسئله ارتباط مستقیمی به بهداشت دهان فرد و رژیم غذایی او دارد  استفاده کمتر از غذاها و نوشیدنی های رنگدانه دار کمک می کند تا دندان ها ماندگاری بیشتری داشته باشند . بلیچینگ درمانی است که می بایست هرچند وقت یکبار مجدد انجام شود و رنگ دندان ها به صورت سفید باقی بمانند .

دندان ها از دو قسمت مینا و عاج دندان تشکیل شده اند و مینای دندان روی عاج را می پوشاند و موجب سفیدی و شفافیت دندان ها می شود . ضخامت مینا در برخی از افراد بیشتر است که به موجب دندان هایی با شفافیت بیشتری می شود . اما به هرحال به تدریج بر اثر ساییدن مینا شکست نور کمتر می شود و رنگ عاج دندان نمایان تر می شود.

مهم ترین عواملی که باعث تغییر رنگ دندان ها می شود

  • استعمال دخانیات
  • مصرف نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه و …
  • بالا رفتن سن
  • رعایت نکردن بهداشت مناسب دهان و دندان

پیش از اینکه بلیچینگ انجام شود باید دانست که بلیچینگ روی دندان های پر کرده ، روکش ها و لمینت ها و قسمت های زرد ریشه نشات گرفته از لثه تاثیری ندارد . قبل از انجام دادن بلیچینگ جرمگیری را در صورت وجود جرم باید انجام داد تا نتیجه بهتری دریافت کرد .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

 

 

پاسخ

16 + 16 =