بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یکی از روش هایی است که می توان از طریق آن به بهترین شکل دندان ها را سفید کرد . هم اکنون بلیچینگ دندان متقاضیان زیادی را همراه خود دارد . اکثر افراد برای اینکه دندانی زیبا داشته باشند و بتوانند رنگ دندان خود را تغیر دهند از بلیچینگ استفاده می کنند .

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

رنگ دندان ها در طول زمان و با بالا رفتن سن تغییر می کند این بد رنگی به علت تاثیر نفوذ رنگ دانه ها به ساختاری به شکل لوله که مینای دندان می باشد و تغییر مواد معدنی عاج انجام می شود . کسانی هم وجود دارند که به صورت مادرزادی رنگ دندان های مناسبی ندارند . سفیدی دندان ها مسئله ای است که بسیار بر  زیبایی و جذابیت ظاهر تاثیتر بسزایی می گذارد.  به همین علت سفید کردن دندان در مبحث دندانپزشکی که به آن بلیچینگ دندان هم گفته می شود از اهمیت بالایی برخوردار است .

البته این را هم باید در نظر گرفت که بلیچینگ دندان بر دندان های روکش شده و در دندان ایمپلنت شده صورت نمی گیرد .

مزیت های بلیچینگ دندان

به منظور سفید کردن دندان ها که به بلیچینگ دندان نیز معروف است ، این روش به واسطه وجود مواد  شیمیایی صورت می گیرد . این مواد  که پراکسید هیدروژن نام دارد موجب تغیر رنگ در دندان ها می شود  . بلیچینگ قادر خواهد بود که به ساختار مینا وارد شود و رنگ دانه هایی ک رسوب شده را اکسید کند . در طول زمان نفوذ مواد اکسید کننده بلیچینگ به عاج دندان داخل شده و در نتیجه باعث روشن شدن دندان می شود .

در انجام بلیچینگ چهار نکته را باید در نظر داشت

  • کار با بلیچینگ بسیار سخت می باشد و بلیچینگ دندان نیازمند دستان و هنر یک دنداننپزشک ماهر و با تجربه می باشد و بنابراین در انتخاب دندانپزشک خود بای دقت زیادی کرد .
  • بلیچینگ دندان به صورت دائم نمی باشد و بر اثر مواد غذایی احتیاج به ترمیم دارد . دوام و ماندگاری بلیچینگ بستگی به خود فرد و رعایت نکات بهداشتی دارد که ممکن است حتی تا چند سال به طول انجامد .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

 

 

 

پاسخ

4 × یک =