انواع ایمپلنت

انواع ایمپلنت

شرکت هایی که ایمپلنت دندان را تولید می کنند بسیار زیاد هستند به همین دلیل دندانپزشکان موردهای مختلفی برای انتخاب درمان ایمپلنت دندان دارند که می توان براساس نوع دندان مختص به بیمار انتخاب کنند .ایمپلنت های دندان بر طبق شکل ، موقعیت و یا روش مورد استفاده برای جایگذاری یک مرحله ای و یا دو مرحله ای دسته بندی می شوند .

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت های ساب پریو استیل

در این نوع ایمپلنت داربست فلزی بر روی استخوان فک قرار می گیرد و لثه روی آن را می پوشاند و فقط پست ها از بافت لثه بیرون می زنند تا دندان را نگه دارند .

ایمپلنت های اندواستیل  

ایمپلنت ها در داخل استخوان فک فرو می روند و محکم به آن متصل می شوند  .ایمپلنت های دو مرحله ای از روش های شایع می باشد . ایمپلنت دندان توسط جراحی داخل استخوان فک جایگذاری می شود به صورتی که در استخوان زیر لثه قرار داده می شود و بعد بافت لثه با بخیه بسته می شود تا از ایمپلنت در برابر فشار در حین التیام استخوان های پیرامون و آمیخته شدن با آن ،محافظت کند . بعد از سپری شدن دوره التیام جراحی دوم صورت می گیرد و سطح روی ایمپلنت باز می شود تا کارهای لازم انجام شود .

ایمپلنت های تک مرحله ای

این روش دارای ایمپلنت یک قطعه ای بلندتر می باشد که بعد از جایگذاری در داخل استخوان فک از لثه بیرون می زند به همین دلیل بعد از سپری شدن دوره التیام اباتمنت و تاج را می توان بدون هیچگونه جراحی دیگری برای باز کردن روی ایمپلنت جایگذاری کرد . بر اساس نتایج به دست آمده هم روش تک مرحله ای و هم دو مرحله ای به یک میزان موفقیت آمیز هستند .

ایمپلنت از لحاظ سطح و بدنه

بیشتر ایمپلنت های دندانی از جنس تیتانیوم هستند اما مواد سطحی ایمپلنت باهم تفاوت دارد. مواد مورد استفاده یکی از فاکتورهای خاص در دوام و ماندگاری استقامت دندان در دراز مدت می باشد .

می توان گفت معمولا صد نوع ایمپلنت در بازارهای جهانی وجود دارد ولی ملاک خوبی ایمپلنت برطبق جوابگو بودن بافت های پذیرنده ایمپلنت نسبت به آن می باشد که موفق بودن کاشت دندان را مشخص می کند .

ایمپلنت دندان دارای اعتبار از ساختار مناسب استخوانی در اطرافشان برخوردارند .

تحلیل استخوان نواحی آن ها کمتر و یا در حد صفر می باشد . به همین دلیل احتمال شکستن آن بسیار کم می باشد .

برخی از خدمات دکتر پژمان ارجمند

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

ارتودنسی دندان

کامپوزیت ونیر

راه های ارتباطی

22556267-22587503

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پژمان ارجمند

 

 

 

پاسخ

10 + یک =